Fejbőr viszketés és fogkő.
Szponzorált tartalom
Sokáig úgy voltam a fogkő kérdéskörével, mint a fejbőr viszketéssel. Mindig azt gondoltam, hogy talán nem mostam elég alaposan meg a hajam, és legfőképp nem dörzsöltem át elég vehemensen a fejbőrömet, azért viszket annyira. Aztán valamelyik social media platformon egy roppant népszerű fodrász kifejtette, hogy a fejbőr viszketés a csapból folyó kemény víztől van. Egy csomó pénzem elment ásványvízre (mivel ezután a kijelentés után már csak ezzel voltam hajlandó hajat mosni), mire rájöttem, hogy ez a megállapítás nem fedi a valóságot.
A fogkővel is ugyanígy voltam. A fejemet tettem rá, hogy a kemény víz a hibás. Aztán meg persze nem. Egyébként meg azt gondoltam róla, hogy mindenképp egy fogorvosi trükk, hogy még azok is látogassák őket, akiknek se nem fáj, se nem lukas a foguk, csak mondjuk fogköves.
Aztán a Fogorvos Budapest Fogászati Klinika honlapján teljesen kiokosodtam a témában, és rájöttem, hogy mindennek csak tiszta forrásból érdemes utána nézni.
A fogkőtől mindenképp hasznos megszabadulni ezt abszolút fölfogtam, és teljes mértékben egyetértek vele, ahogy így utána olvastam.
Az is egyértelművé vált számomra, hogy a fogkő a saját nyálunk „asszisztálásával” képződik. Rendkívül magas a kalciumtartalma, egyben pedig a baktériumok melegágya. Az esztétikai problémák mellett már csak ezért is érdemes tőle megszabadulni.
Sajnos, aki nem olyan szerencsés csillagzat alatt született, mint én, hogy nincsen fogköve. Akinek van, annak általában egy évben több alkalommal keresztül kell esni a fogkő eltávolításon, ugyanis ez a kellemetlen képződmény bizony folyamatosan újra és újra megjelenik.